Projekt bez tytułu (79)

Cukierki Michałki, czyli kultowa pozycja w wersji dla diabetyków i osób z nietolerancją glutenu

Kto z nas nie jadł choć raz cukierków Michałków? To smak dzieciństwa i jedne z tych słodyczy, które w naszym kraju śmiało mogą być uznawane za kultowe. Z oryginalnymi Michałkami jest jednak ten problem, że niespecjalnie nadają się jako składnik diety osób chorych na cukrzycę lub znajdujących się w grupie ryzyka tej choroby. Na szczęście dzięki zaangażowaniu marki BartFan nawet diabetyk może sobie pozwolić na to, aby od czasu do czasu sięgnąć po cukierki Michałki. To jeden z najchętniej wybieranych produktów w naszej ofercie, który kusi smakiem, składem i walorami dietetycznymi.

Projekt bez tytułu (78)

Prezent dla cukrzyka? Mamy kilka znakomitych propozycji

Według szacunków nawet co jedenasty Polak ma cukrzycę. Światowa populacja diabetyków przekracza już pół miliarda ludzi. W kontekście tych liczb nie może dziwić, że WHO od dawna określa cukrzycę mianem choroby cywilizacyjnej. Życie z cukrzycą jest oczywiście możliwe, nawet z zachowaniem relatywnie wysokiego komfortu. Tym, do czego bezwzględnie musi się stosować diabetyk jest przestrzeganie ścisłej diety, wykluczającej lub znacząco ograniczającej obecność produktów zawierających sacharozę (cukier stołowy).

Jeśli masz bliską osobę chorą na cukrzycę i chcesz jej sprawić fajną niespodziankę, przy okazji edukując ją w zakresie zdrowego, świadomego odżywiania, to skorzystaj z naszych wskazówek. W tym artykule znajdziesz gotową listę idealnych prezentów dla cukrzyka.

Projekt bez tytułu (43)

Przekąski dla diabetyków – przegląd najsmaczniejszych propozycji

Słodkie przekąski kojarzą się z grzeszną przyjemnością, do której lepiej nawet się nie przyznawać. W dobie lansowanej przez media mody na wykluczanie wszelkich niezdrowych produktów z jadłospisu, wiele osób zmusza się do dietetycznej ascezy. Często zupełnie niepotrzebnie. We wszystkim trzeba zachować umiar i trzymając się tej zasady można sobie pozwolić na okazjonalne zjedzenie czegoś słodkiego – nawet będąc na diecie redukcyjnej czy chorując na cukrzycę. Dowodem na to są przekąski dla diabetyków dostępne w sklepie internetowym BartFan. Przygotowaliśmy dla Ciebie gotową listę takich przekąsek, co ułatwi Ci zrobienie zapasów w domowej spiżarni.

Projekt bez tytułu (42)

BartFan – producent czekolady jakości premium

Czekolada to bezapelacyjnie najpopularniejszy produkt z kategorii słodyczy. Wszyscy znamy jej smak, w większości ją uwielbiamy i dbamy o to, aby zawsze znajdowała się w domowej spiżarni. Czekolada może być zarówno przekąską, jak i smacznym dodatkiem do deserów, w płynnej postaci świetnie sprawdza się jako polewa do ciast etc. Wybierając czekoladę nie rób tego mechanicznie, kierując się tylko tym, co jest dostępne na półce w sklepie. Zmień swoje nawyki i wypróbuj jedną z propozycji marki BartFanproducenta czekolady najwyższej jakości. Sprawdź, co wyróżnia nasze produkty na rynku.

Projekt bez tytułu - 2022-09-26T172141.141

Fit słodycze – czym są i dlaczego warto po nie sięgać?

Zdrowe słodycze bez cukru? Brzmi niemal równie nieprawdopodobnie, jak plażowanie na Antarktydzie. Wiedz jednak, że takie słodycze rzeczywiście istnieją i budzą coraz większe zainteresowanie na fali mody na świadome odżywianie. Tak zwane fit słodycze to nie wymysł producentów, ale produkty spożywcze, które świetnie sprawdzają się w zbilansowanej diecie – zwłaszcza łasuchów. Czym są takie słodycze? Dlaczego warto mieć je w domowej spiżarni? Zapraszamy do lektury naszego artykułu.

Projekt bez tytułu - 2022-09-26T172247.348

Czekolada – właściwości zdrowotne, o których możesz nie wiedzieć

Czy wiesz, że według przeprowadzonego w 2021 roku badania, przeciętny Polak rocznie zjada aż 52 tabliczki czekolady? Okazuje się, że wcale nie jesteśmy jakoś szczególnie „czekoladolubni” na tle innych nacji – więcej tego przysmaku spożywają chociażby Niemcy, Belgowie czy Włosi. I choć czekolada uchodzi za produkt wybitnie niezdrowy, to w rzeczywistości wszystko zależy od jej rodzaju. Dobra czekolada ma ważne właściwości zdrowotne, o których przeczytasz w naszym artykule.

Projekt bez tytułu (13)

Dżem dla cukrzyka – czym różni się od zwykłego?

„Masz cukrzycę? To straszne, na pewno nie możesz jeść niczego słodkiego.” – to typowa reakcja osób, które szczerze współczują diabetykom, natomiast nie zdają sobie sprawy z tego, jak ogromny postęp dokonał się w dietetyce. Obecnie cukrzyca, choć nadal groźna dla zdrowia, wcale nie musi oznaczać końca przyjemności z jedzenia. Wprost przeciwnie: diabetycy mają do wyboru ogromną ilość pysznych produktów, włącznie ze zdrowymi słodyczami bez cukru. Dobrym przykładem będą tutaj dżemy dla cukrzyka dostępne w naszym sklepie internetowym. Czym takie dżemy różnią się od zwykłych? To już wyjaśniamy w kolejnym poradniku na blogu.

Projekt bez tytułu (12)

Ciasteczka dla diabetyków – sposób na przyjemność jedzenia bez konsekwencji zdrowotnych

Cukrzyca + słodycze – wielu osobom takie połączenie wciąż nie mieści się w głowie. Oczywiście podziwiamy diabetyków, którzy mają na tyle silną wolę, aby trzymać się rygorystycznej diety. Jednocześnie przypominamy (i uświadamiamy), że na rynku są już dostępne słodycze dla cukrzyków, między innymi te produkowane pod marką BartFan i dostępne w naszym sklepie internetowym. W ostatnim czasie obserwujemy wzrost zainteresowania ciasteczkami dla diabetyków, dlatego postanowiliśmy poświęcić im osobny artykuł na blogu.

Projekt bez tytułu - 2022-08-01T154040.315

BartFan – producent słodyczy, które możesz jeść bez wyrzutów sumienia

Branża producentów słodyczy od lat jest mocno atakowana za rzekome przykładanie ręki do epidemii otyłości, próchnicy i cukrzycy. To trochę tak, jakby każdego producenta samochodów obwiniać za śmiertelne wypadki drogowe. Faktem jest natomiast, że tradycyjne słodycze słodzone sacharozą (cukrem stołowym) stanowią poważny problem żywieniowy. Dlatego rośnie zainteresowanie ich znacznie zdrowszymi odpowiednikami – słodyczami bez cukru.

BartFan to producent słodyczy pozbawionych dodatku sacharozy, który od lat wprowadza do swojej oferty coraz to nowsze produkty, uwielbiane zarówno przez dorosłych, jak i dzieci. Sprawdź, co warto wiedzieć o nas i naszej filozofii.

Projekt bez tytułu - 2022-08-01T154121.538

Dżemy bez cukru. Czy są smaczne?

Cukier – to słowo w ostatnich tygodniach jest mocno eksploatowane w mediach. Wszystko oczywiście za sprawą paniki, jaką wywołała informacja o niedoborach tego podstawowego produktu spożywczego. Ceny cukru niemal z dnia na dzień poszybowały do absurdalnych wręcz poziomów. Nieco przekornie napiszemy, że jest to dobra motywacja do tego, aby znacząco ograniczyć lub wręcz całkowicie zrezygnować ze spożycia cukru – nie tylko z korzyścią dla portfela, ale przede wszystkim dla zdrowia.

Jest to tym bardziej dobry pomysł, że nawet fani słodkości śmiało mogą obejść się bez tego składnika, po prostu wybierając zdrowe i smaczne produkty bez cukru dostępne w sklepie internetowym BartFan. Jedną z pozycji, jaka powinna znaleźć się na liście zakupów, są pyszne dżemy bez cukru, którym poświęcamy kolejny artykuł na naszym blogu.