czekolada-deserowa-przysmak-bez-wyrzutow-sumienia

Czekolada deserowa – przysmak bez wyrzutów sumienia!

Czekolada jest i jeszcze długo pozostanie najchętniej wybieranym produktem spożywczym z kategorii słodyczy. Warto wiedzieć, że istnieje wiele rodzajów czekolad, różniących się składem, smakiem oraz wartością odżywczą. Wbrew obiegowej opinii czekolada nie musi być wykluczona ze zdrowej diety. Wszystko zależy tutaj od jej składu. Są czekolady, po które można sięgać – oczywiście w rozsądnych ilościach – bez zaburzania swojego planu żywieniowego, nawet będąc na diecie redukcyjnej. Dobrym przykładem będzie tutaj czekolada deserowa, której poświęcamy kolejny artykuł na naszym blogu.

Czym jest czekolada deserowa?

Czekolada deserowa to jeden z najpopularniejszych rodzajów czekolad, którą można kupić zarówno w dyskontach i marketach, jak i w sklepach ze zdrową żywnością. Specyfiką czekolady deserowej jest to, że zawiera od 30 do 70 procent kakao. Pozostałe składniki czekolady różnią się w zależności od danego produktu i producenta – na rynku znajdziemy czekolady deserowe m.in. z orzechami, rodzynkami itd.

Czym różni się czekolada deserowa od czekolady gorzkiej?

Wiele osób używa zamiennie terminów „czekolada deserowa” i „czekolada gorzka”, nie zdając sobie sprawy, że mówimy tutaj o dwóch zupełnie różnych rodzajach czekolad. Ta, która może być określana mianem gorzkiej, zawiera minimum 70 procent kakao (zwykle masy kakaowej), co nadaje jej bardzo intensywnego smaku i aromatu.

Obie czekolady można odróżnić podczas degustacji. Wersja deserowa jest nieco słodsza w smaku i tym samym bardziej przystępna dla osób, które do tej pory raczyły się wyłącznie czekoladą mleczną, białą czy po prostu czekoladami z dużą zawartością cukru.

Choć czekolada gorzka jest uważana za produkt wyższej jakości niż deserowa, to ta druga może być naprawdę dobrym wyborem dla osób zrywających z jedzeniem czekolady z dodatkiem cukru i docelowo chcących przejść wyłącznie na czekoladę gorzką z jak najwyższą zawartością kakao.

Dobra czekolada deserowa? Byle bez dodatku cukru!

Czekolady deserowe mają w swojej ofercie wszyscy liczący się producenci słodyczy. Problem w tym, że te dostępne w popularnych dyskontach i hipermarketach poza sporą ilością kakao zawierają również dodatek cukru stołowego, czyli sacharozy. Ma to poprawić smak czekolady i czynić ją bardziej przystępną dla osób uzależnionych od cukru, włącznie z dziećmi.

Warto natomiast wiedzieć, że istnieje alternatywa. Czekolady deserowe bez cukru marki BartFan to doskonały wybór dla każdego, kto ceni sobie smak czekolady o wysokiej zawartości kakao, a jednocześnie chce ograniczyć lub wręcz wykluczyć cukier ze swojej diety.

Sprawdź np. naszą czekoladę deserową z fruktozą o zawartości kakao minimum 60%, która jest produktem bezglutenowym, bez laktozy, odpowiednim dla diabetyków, wegan i osób na diecie planowanej.

Wolisz czekoladę pod inną postacią? W takim razie powinna Cię zainteresować nasza śliwka w czekoladzie deserowej (minimum 60% kakao), która jest bogatym źródłem błonnika i może być pysznym dodatkiem do diety redukcyjnej, również osób aktywnych fizycznie.

Komu można polecić czekoladę deserową?

Czekolada deserowa bez cukru to świetny zamiennik tradycyjnych słodyczy, szczególnie dla osób, które:

  • Nie chcą całkowicie rezygnować ze słodyczy, ale sięgać po te zdrowsze i korzystniejsze dla organizmu;
  • Nie mogą się przekonać do czekolady gorzkiej o bardzo wysokiej zawartości kakao (najczęściej ten problem mają dzieci);
  • Muszą ograniczyć cukier w diecie z przyczyn zdrowotnych;
  • Uwielbiają czekoladę, natomiast chcą też schudnąć, jeść lepiej i zdrowiej, nie rezygnując przy tym z przyjemności jedzenia słodyczy;

Posmakuj czekolad deserowych marki BartFan!

BartFan to producent słodyczy, po które mogą sięgać osoby chcące odżywiać się świadomie, diabetycy, osoby będące na diecie redukcyjnej oraz zaszczepiające prawidłowe wzorce żywieniowe u swoich dzieci.

Jeśli obecnie w Twoim domu często goszczą słodycze ze zwykłego sklepu, zawierające mnóstwo cukru, którego nadmiar wywołuje stan zapalny w organizmie, sprzyja nadwadze, otyłości i próchnicy, to koniecznie wypróbuj zdrowe słodycze bez cukru marki BartFan. Duży wybór takich produktów znajdziesz w naszym sklepie online.

Możliwość komentowania została wyłączona.