Projekt bez tytułu (28)

Czekolada gorzka 100 procent kakao. Grzeszna przyjemność? Wcale nie! Poznaj argumenty

„Nie jedz słodyczy, bo będziesz mieć dziurawe zęby!”, „Zrezygnuj ze słodyczy, to szybko schudniesz!”, „Od słodyczy dostaje się pryszczy!” – chyba każdy choć raz zetknął się z tego typu mądrościami. Oczywiście jest w nich sporo prawdy, natomiast takie stwierdzenia są zbyt ogólnikowe. Przede wszystkim trzeba sobie zadać pytanie: o jakich produktach mówimy? Na pewno nie o zdrowych słodyczach bez cukru, których jedzenie – w rozsądnych ilościach – nie powoduje podobnych problemów.

Przykładem dobrych słodyczy jest czekolada gorzka 100 procent kakao, którą kupisz w naszym sklepie internetowym. Zebraliśmy kilka solidnych argumentów przemawiających za tym, aby włączyć ten produkt do diety swojej i/lub dziecka. Zero mitów, same fakty!

Jest smaczna

Tak, wiemy: nie lubisz gorzkiej czekolady, a już tym bardziej nie lubi jej Twoje dziecko. Ze słodyczami bez cukru jest jednak mniej więcej tak samo, jak z owocami morza – oceniamy ich smak jeszcze zanim weźmiemy je do ust. Może więc warto się przełamać?

Czekolada gorzka 100 procent kakao na pewno Ci zasmakuje. Nie porównuj produktu wysokiej klasy do tego, jaki możesz kupić w pierwszym-lepszym dyskoncie. Początkowo rzeczywiście możesz mieć wrażenie, że taka czekolada jest zbyt deserowa, ale po kolejnej kostce Twoja opinia z pewnością się zmieni. To wyłącznie kwestia przyzwyczajenia swoich kubków smakowych do produktów z zupełnie innej półki.

Czekolada gorzka 100 procent kakao ma prosty, krótki skład

Nie rzucamy słów na wiatr – możemy to pokazać na konkretnym przykładzie. W naszym sklepie internetowym kupisz czekoladę gorzką 100 procent kakao marki BartFan (nota bene jest jednym z naszych hitów sprzedażowych).

Jest to czekolada dla cukrzyków, bez dodatku cukru, bez laktozy, bez glutenu, odpowiednia dla wegan. W jej składzie znajdziemy wyłącznie miazgę kakaową i tłuszcz kakaowy. Nic więcej, zero sztucznych dodatków, substancji konserwujących etc.

Czekolada jest natomiast bogatym źródłem błonnika pokarmowego, co powinno ucieszyć osoby mające problemy trawienne oraz będące na diecie redukcyjnej, ale niechcące całkowicie rezygnować z odrobiny przyjemności w życiu.

Zawiera mnóstwo dobrych rzeczy

Czekolada gorzka 100 procent kakao, pomimo bardzo krótkiego składu, jest przebogatym źródłem cennych dla ludzkiego organizmu związków i składników bioaktywnych. Dostarcza przeciwutleniaczy, polifenoli (silne antyoksydanty), peptydów, aminokwasów, białka, fosfolipidów, kwasu oleinowego, kwasów organicznych oraz witamin z grupy B (B2, B4, B6 i B9). Do tego dochodzi cały szereg minerałów, na czele  z potasem, magnezem, fosforem, żelazem, miedzią, cynkiem, selenem, manganem czy wapniem.

Wniosek? Czekoladę gorzką 100 procent kakao śmiało można zaliczyć do kategorii superfoods, co dla wielu osób z pewnością jest niemałym zaskoczeniem.

Jest zdrowa!

Jedzenie gorzkiej czekolady zawierającej 100 procent kakao (podkreślamy – w rozsądnych ilościach) nie tylko Ci nie zaszkodzi, ale wręcz może przynieść konkretne korzyści zdrowotne. Zaliczymy do nich m.in. obniżenie ciśnienia krwi, poprawę wyglądu skóry, wyregulowanie stężenia glukozy i insuliny we krwi czy poprawę funkcjonowania mózgu (mniejsze ryzyko np. demencji).

Czy wiesz, że…

czekolada gorzka 100 procent kakao poprawia nastrój i ma właściwości antydepresyjne? To efekt tego, że już zjedzenie małej kostki dobrej czekolady zwiększa wydzielanie endorfin oraz hamuje uwalnianie kortyzolu (tzw. hormonu stresu). 

Więcej o korzyściach zdrowotnych z jedzenia gorzkiej czekolady 100 procent kakao przeczytasz w osobnym artykule na naszym blogu.

Jak widzisz czekolada gorzka 100 procent kakao ma kilka mocnych atutów, które przemawiają za tym, aby mieć ją zawsze pod ręką w domowej spiżarni. Nawet jeśli nie jesz słodyczy, to śmiało możesz podarować taką czekoladę komuś bliskiemu i przy okazji zabłysnąć erudycją (wytłumacz, dlaczego czekolady bez cukru są świetnym zamiennikiem zwykłych słodyczy).

Jeśli natomiast chcesz spróbować także innych produktów z naszej rodzinnej fabryki słodyczy, to koniecznie zajrzyj do sklepu internetowego BartFan i sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy.

Możliwość komentowania została wyłączona.