Projekt bez tytułu (1)

Zdrowe słodycze bez cukru? To wcale nie jest żart!

Słodycze jednoznacznie kojarzą się z produktami spożywczymi podwyższonego ryzyka. Powszechnie obarcza się je winą za epidemię otyłości oraz próchnicy, dlatego w kanonie zdrowego odżywiania znajdziemy dziś zalecenia, aby całkowicie wykluczyć je ze swojej diety. To zbyt daleko idące uogólnienie, które nie uwzględnia ważnej kwestii: na rynku są już dostępne zdrowe słodycze bez cukru. Znajdziesz je w ofercie marki BartFan. Sprawdź, co warto wiedzieć o takich słodyczach i co tak naprawdę sprawia, że uznaje się je za zdrowe przekąski.

Słodycze bez cukru? Ale jak to?!

Już wszystko wyjaśniamy. Choć intuicja podpowiada, że słodycze bez cukru są niesmaczne, to w rzeczywistości można się nimi zajadać i nawet nie poczuć różnicy. Tajemnica tkwi w użyciu do ich produkcji zdrowych substytutów cukru (sacharozy), czyli przede wszystkim:

 • fruktozy,
 • ksylitolu,

Ksylitol i maltitol są zaliczane do grupy polioli, czyli substancji słodzących o niskiej kaloryczności – jest ona obniżona w stosunku do sacharozy aż o 40 proc. Dlatego zdrowe słodycze bez cukru stanowią naturalną propozycję dla osób będących na diecie redukcyjnej, jak również dla dzieci, których rodzice chcą zminimalizować ryzyko próchnicy u swoich pociech.

To jest ważne!

Zdrowe słodycze bez cukru mogą znaleźć się diecie osób chorych na cukrzycę – oczywiście w rozsądnej ilości. Zajrzyj do naszego artykułu, w którym omawiamy fenomen czekolad dla cukrzyków.

Zastąpienie sacharozy poliolami całkowicie zmienia wpływ słodyczy na ludzki organizm. Nie mówimy tutaj już o produktach wręcz zakazanych w diecie osób chcących odżywiać się zdrowo i świadomie, ale o bezpiecznych, bardzo smacznych przekąskach.

Jest w czym wybierać

Zdrowe słodycze bez cukru to szeroka kategoria produktów, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Obejmuje ona między innymi czekolady bez cukru ze stewią czy ksylitolem o bardzo wysokiej zawartości kakao. Takie czekolady śmiało mogą zostać zaliczone do grupy zdrowych przekąsek, ponieważ stanowią źródło przeciwutleniaczy neutralizujących wolne rodniki – jeden z podstawowych czynników ryzyka chorób nowotworowych.

Bardzo ciekawą propozycją, zwłaszcza z punktu widzenia rodziców, są cukierki bez cukru i bez glutenu. To pyszne przekąski, które można z czystym sumieniem podawać dziecku w rozsądnych ilościach.

Wielu rodziców kontaktuje się z nami i dopytuje, czy takie cukierki rzeczywiście są smaczne i czy dziecko nie będzie się krzywić na ich widok. Możemy to zagwarantować – oferujemy słodycze bez glutenu i bez cukru najwyższej jakości, które pod względem smaku praktycznie nie różnią się od tradycyjnych produktów zawierających sacharozę. Są przy tym znacznie zdrowsze.

W naszym sklepie internetowym znajdziesz także inne rodzaje słodyczy, przekąsek czy pełnowartościowych produktów spożywczych, w tym:

 • batony,
 • chałwy,
 • chrupki naturalne,
 • bakalie w czekoladzie,
 • dżemy i smarowidła,
 • masła orzechowe,
 • pralinki,
 • żelki,
 • słodziki.

Dlaczego warto sięgać po zdrowe słodycze bez cukru?

Podstawowym powodem jest to, że… większość z nas uwielbia słodycze. Jednocześnie zdajemy sobie sprawę, jak negatywny wpływ na funkcjonowanie organizmu ma nadmiar cukru w diecie, dlatego staramy się ograniczać słodkie przyjemności, a nawet całkowicie z nich rezygnować. Okazuje się, że nie ma takiej potrzeby. Wystarczy tylko zastąpić klasyczne słodycze z sacharozą zdrowymi przekąskami z oferty BartFan.

Zdrowe słodycze mogą być cennym składnikiem diety z uwagi na ich pozytywny wpływ na psychikę. Słodkie produkty spożywcze powodują uwalnianie większej ilości endorfin, które potocznie określa się mianem „hormonów szczęścia”. To dlatego po zjedzeniu czegoś słodkiego nabieramy energii do życia, pracy, czujemy się znacznie lepiej i łatwiej radzimy sobie ze stresem. Z tego punktu widzenia słodycze bez cukru mogą być zalecaną przekąską do biura.

Już teraz sprawdź wszystkie propozycje, jakie przygotowaliśmy w sklepie internetowym BartFan i uzupełnij domową spiżarnię o zdrowe słodycze bez cukru!

Możliwość komentowania została wyłączona.