maslo-orzechowe-100-czyli-jak-latwo-przekonac-dzieci-do-zdrowszych-produktow-sniadaniowych

Masło orzechowe 100%, czyli jak łatwo przekonać dzieci do zdrowszych produktów śniadaniowych?

Dzieci uwielbiają kremy czekoladowe i orzechowe – i trudno się im dziwić. Takie produkty są bardzo słodkie i przez to dużo atrakcyjniejsze niż pełnowartościowe śniadanie. Czy jednak wiesz, że wcale nie musisz ryzykować porannych awantur, chcąc zaszczepić w dziecku zdrowe nawyki żywieniowe? Bardzo łatwo zastąpisz bombę cukrową w postaci popularnego kremu dużo lepszym odpowiednikiem – masłem orzechowym 100%. Takie produkty są dostępne w sklepie internetowym BartFan, a w tym artykule wyjaśniamy, dlaczego warto po nie sięgnąć.

Bez cukru = zdrowiej

Większości osób masło orzechowe kojarzy się z jednym: z bardzo niezdrową, tuczącą przyjemnością. Właśnie dlatego nie brakuje rodziców, którzy jak ognia unikają tych produktów w swoich domach, nie chcąc nimi kusić dzieci.

Z drugiej jednak strony masło orzechowe może stanowić fajne uzupełnienie diety zarówno dziecka, jak i osób dorosłych. Serwując je od czasu do czasu na śniadanie, na przykład tylko w weekend, nie ryzykujemy zaburzenia bilansu dietetycznego, nadwagi czy próchnicy. Warunek jest jeden: to musi być naturalne masło orzechowe bez dodatku cukru stołowego, czyli sacharozy.

Pod tym względem masło orzechowe 100% jest bardzo zbliżone do naszych słodyczy dla diabetyków.

Masło orzechowe, które jest wartościowym dodatkiem do diety

Masło orzechowe nie jest może elementarnym składnikiem polskiej kuchni, natomiast z pewnością gości na wielu stołach. To typowo śniadaniowy przysmak, który świetnie sprawdza się również w formie popołudniowej przekąski, gdy mamy ochotę na coś słodkiego i możemy sobie szybko przygotować np. tosty z masłem orzechowym.

Jednocześnie produkt ten budzi powszechne skojarzenia z czymś, czego należy za wszelką cenę unikać w zdrowej, zbilansowanej diecie. To nie do końca prawda. Podobnie jak w przypadku słodyczy, które jak najbardziej mogą gościć nawet w diecie redukcyjnej, masło orzechowe – oczywiście dobrej jakości, naturalne – jak najbardziej może stanowić okazjonalną pozycję w jadłospisie.

Co za tym przemawia? Przede wszystkim fakt, że naturalne masło orzechowe jest produkowane wyłącznie z orzechów – na przykład laskowych, nerkowca, ziemnych, arachidowych, kokosowych itd. Orzechy, a tym samym masło, stanowią źródło cennych składników odżywczych, w tym witaminy E czy kwasów omega-9. Ich stała obecność w diecie sprzyja poprawieniu funkcji intelektualnych, ma pozytywny wpływ na pracę mózgu, a przy tym przynosi korzyści kosmetyczne.

Rada

Warto podkreślić, że naturalne masło orzechowe 100% jest produktem odpowiednim dla wegan, co pozwala wzbogacić i uatrakcyjnić dietę osób eliminujących produkty odzwierzęce.

Zakup naturalnego masła orzechowego 100% szczególnie polecamy rodzicom, których dzieci zakochały się w smaku popularnego kremu orzechowego i buntują się przeciwko wycofaniu tego produktu z domowej kuchni. Masła z oferty naszego sklepu internetowego w pełni zastąpią krem pod względem smaku i przyjemności jedzenia, jednocześnie będąc wartościowym składnikiem diety dziecka.

Ponadto masło orzechowe 100% jest znakomitą propozycją dla osób aktywnych, które szukają naturalnego suplementu diety. Odrobina masła przed, w trakcie i po treningu pozwoli uzupełnić zapotrzebowanie energetyczne organizmu i tym samym uniknąć niepożądanego efektu „odcięcia prądu” podczas wytężonego wysiłku fizycznego.

Sprawdź jeden z naszych bestsellerów

W sklepie internetowym BartFan oferujemy najwyższej jakości masła orzechowe 100%, a jednemu z nich warto przyjrzeć się nieco bliżej. Masslove orzechowe 500g to pyszna masa ze 100% orzechów arachidowych, bez dodatku cukrów i soli. Produkt stanowi bogate źródło błonnika pokarmowego, nie zawiera laktozy, glutenu, jest odpowiedni dla diabetyków, wegan, osób na diecie redukcyjnej i planowanej.

Sprawdź wszystkie masła orzechowe 100% dostępne w sklepie internetowym BartFan (masła są naszej produkcji) i wybierz coś dla siebie. Jesteśmy przekonani, że nie wrócisz już do kremu czekoladowego czy orzechowego z dyskontu – a już na pewno nie wtedy, gdy porównasz składy obu produktów.

Możliwość komentowania została wyłączona.