Projekt bez tytułu

Dlaczego warto dawać dziecku cukierki bez cukru? 5 najważniejszych powodów

Polacy rocznie zjadają około 4 ton słodyczy. Imponująca wartość, prawda? Martwi natomiast to, że w zdecydowanej większości są to słodycze niskiej jakości, bezwartościowe a wręcz szkodliwe dla organizmu, ponieważ bardzo zasobne w cukier (a jakie mogą być konsekwencje nadmiaru cukru w diecie pisaliśmy w innym artykule na naszym blogu). Nic dziwnego, że coraz więcej rodziców świadomych negatywnego wpływu słodyczy na zdrowie dzieci całkowicie rezygnuje z ich kupowania. Nie trzeba jednak decydować się na aż taką skrajność. Dobrym kompromisem może być dawanie dziecku np. cukierków bez cukru. Dlaczego warto? Oto 5 najważniejszych argumentów.

Cukierki bez cukru są znacznie zdrowsze

Już sam fakt, że mówimy tutaj o słodyczach bezcukrowych jednoznacznie świadczy na ich korzyść. Rodzice zwracają dziś dużo większą uwagę na to, co i w jakich ilościach jedzą ich dzieci. Szukają produktów smacznych, ale przede wszystkim zdrowych lub przynajmniej niemających negatywnego wpływu na organizm pociechy. Do tej kategorii śmiało można zaliczyć właśnie cukierki bez cukru.

Te dostępne w sklepie internetowym BartFan są posłodzone poliolami, których kaloryczność jest aż o 40 proc. mniejsza niż sacharozy. Poliole to m.in. ksylitol czy maltitol. Co ważne, te substancje słodzące są bezpieczne dla zębów, czyli nie zwiększają ryzyka próchnicy (a ma ją aż 80 proc. dzieci w naszym kraju). Cukierki bez cukru z oferty naszego sklepu mogą być spożywane także prze diabetyków.

Bez drakońskich zasad żywieniowych w domu

Można sobie wyobrazić sytuację, w której rodzice mocno przejęci dietą dziecka i chcący dla niego jak najlepiej w ogóle wykluczają słodycze z jadłospisu pociechy. Nie jest to żadna „kara”, natomiast warto sobie zadać pytanie: czy nie lepiej połączyć przyjemne z pożytecznym?

Cukierki bez cukru z oferty naszego sklepu internetowego bardzo smakują dzieciom, w 100 proc. zastępując im klasyczne słodycze. Rodzicom natomiast dają pewność, że takie przekąski nie zaburzą diety dziecka i nie będą miały negatywnego wpływu np. na jego masę ciała.

Są bardzo smaczne!

Dobrze wiemy, że cukierki bez cukru mogą się kojarzyć z nieciekawym substytutem tradycyjnych słodyczy. To jednak wyłącznie złudzenie, które mija natychmiast po ich spróbowaniu. Zdrowe cukierki smakują praktycznie tak samo jak te zawierające sacharozę. Z kolei np. czekolady dla diabetyków są znacznie smaczniejsze, ponieważ wyraźnie wyczuwa się w nich wysokiej jakości kakao, a nie przetworzone tłuszcze.

Wielu rodziców może się obawiać, że dziecko nie zaakceptuje takich słodyczy i będzie się domagać kupienia tych, co zawsze. Jesteśmy przekonani, że będzie dokładnie odwrotnie i pociecha szybko zapomni o ulubionych niezdrowych przekąskach.

Skuszą się też rodzice

Cukierki bez cukru mogą być stałą pozycją w domowej spiżarni, do której przecież chętnie zaglądają wszyscy domownicy – zwłaszcza wieczorami, kiedy mamy ochotę na coś słodkiego. To bezpieczna dla zdrowia i zębów oraz niskokaloryczna przekąska, którą śmiało można podać gościom i ich dzieciom. Zastąpienie klasycznych słodyczy pysznymi produktami bezcukrowymi jest ważnym krokiem w kierunku wprowadzenia w domu kultury zdrowego, a jednocześnie niezbyt restrykcyjnego odżywiania.

Bez cukru, ale i bez glutenu

Ważnym argumentem na korzyść cukierków bez cukru jest to, że produkty z tej kategorii dostępne w naszym sklepie internetowym nie zawierają również glutenu. Są zatem odpowiednim wyborem dla osób uczulonych na białka pszenicy – a warto zauważyć, że alergia na gluten może dotyczyć nawet 20 proc. naszego społeczeństwa i coraz częściej jest diagnozowana właśnie u dzieci.

Można zatem bez wielkiej przesady napisać, że cukierki oraz inne słodycze bez cukru spokojnie mogą być stałymi pozycjami w diecie dziecka, którego rodzice są wierni zasadom świadomego odżywiania.

Cukierki bez cukru kupisz w sklepie internetowym BartFan. Sprawdź również inne bezcukrowe i bezglutenowe słodycze dostępne w naszej ofercie i przekonaj się, że Twoje dziecko od razu je polubi!

Możliwość komentowania została wyłączona.