Projekt bez tytułu (14)

Słodycze – producent, którego jakości możesz zaufać

Czy wiesz, że tylko 3% Polaków deklaruje, że w ogóle nie je słodyczy? To pokazuje, jak ważnym składnikiem diety większości z nas są słodkie przekąski. Dobra informacja jest natomiast taka, że coraz więcej osób zwraca uwagę na jakość wybieranych słodyczy, sięgając tylko po te, które mają krótki, naturalny skład i są pozbawione cukru stołowego, czyli sacharozy. Producent słodyczy także nie jest bez znaczenia z punktu widzenia osób, które nie chcą rezygnować z odrobiny słodkości, ale jednocześnie bardzo dbają o zbilansowany jadłospis i po prostu lubią wiedzieć, co jedzą.

BartFan – producent słodyczy, które nie szkodzą

Szkodliwość słodyczy jest mitem, który jednak ma swoje podstawy. Powszechne przekonanie o tym, że w zdrowej diecie nie ma miejsca na słodycze wzięło się z tego, że od lat rynek zalewają produkty bardzo niskiej jakości. Jeśli Twoje dzieciństwo przypadło na lata 70. lub 80. XX wieku, to na pewno pamiętasz niesławne wyroby czekoladopodobne. Dziś niestety nadal można je znaleźć w sklepach.

Znacznie większym problemem są natomiast słodycze zawierające ogromne ilości białego cukru oraz tłuszczów trans. Są to produkty wysoce przetworzone, których nadmiar w diecie może prowadzić do nadwagi, otyłości, cukrzycy typu II, a także stanowi ogromny czynnik ryzyka próchnicy.

Nie jest natomiast tak, że wszystkie słodycze to samo zło. Można tutaj sięgnąć po analogię z rynkiem mięsa. W sklepie obok siebie znajdują się zarówno produkty bardzo niskiej jakości, zawierające mnóstwo konserwantów, polepszaczy smaku oraz innych związków chemicznych, jak i te ekologiczne, pozbawione niepotrzebnych czy wręcz szkodliwych dodatków.

Odpowiedzialni producenci słodyczy, jak firma BartFan, starają się edukować swoich klientów i uświadamiać ich, że naprawdę nie brakuje zdrowych, pożywnych i bardzo smacznych alternatyw dla produktów niskiej jakości. To stopniowo przynosi efekty, o czym może świadczyć rosnąca sprzedaż na przykład słodyczy dla diabetyków czy pisząc ogólniej – słodyczy bez cukru, doskonałego wyboru dla osób dbających o linię, zęby i chcących zaszczepić zdrowe nawyki żywieniowe u dzieci.

Jeśli więc szukasz godnego zaufania producenta słodyczy, to w pierwszej kolejności sprawdź, jakie produkty znajdują się w jego ofercie – czy obejmuje ona na przykład czekolady bez cukru o wysokiej zawartości kakao i czy jest wolna od produktów na bazie sacharozy, o wyraźnie chemicznym składzie. Takie słodycze to wizytówka naszej manufaktury.

Ręczna produkcja = wyższa jakość

W ostatnich latach bardzo wzrosło zainteresowanie produktami kraftowymi oraz ekologicznymi. Trzeba zatem podkreślić, że znajdziemy wśród nich nie tylko żywność wegetariańską i wegańską, ale także słodycze stworzone z myślą o diabetykach i osobach chcących odżywiać się świadomie. Ich producentem jest firma BartFan z Piekar Śląskich.

Zdrowe słodycze, w których sacharozę zastępujemy m.in. stewią, ksylitolem czy fruktozą, produkujemy ręcznie od 1988 roku. Jesteśmy firmą rodzinną, która nad masową produkcję przedkłada dbałość o jak najwyższą jakość słodyczy. Sięgamy wyłącznie po naturalne produkty oraz substancje słodzące dopuszczalne w jadłospisie osób chorych na cukrzycę czy stosujących dietę opartą na produktach z niskim indeksem glikemicznym – są to m.in. osoby chcące zrzucić zbędne kilogramy, sportowcy czy osoby starsze, które w zdrowym odżywianiu widzą również przestrzeń do cieszenia się smakiem i drobnymi przyjemnościami na podniebieniu.

To warto wiedzieć

Wszystkie produkty oferowane w naszym sklepie internetowym mają obliczone i podane na opakowaniach wartości WW oraz WBT, co pozwala prawidłowo planować je w diecie cukrzycowej, wegańskiej, wegeteriańskiej czy bezglutenowej.

Jako producent słodyczy składamy deklarację ich najwyższej jakości. W stałej ofercie naszego sklepu internetowego znajdziesz m.in. żelki, słodycze dla diabetyków, masła orzechowe, zdrowe dżemy słodzone fruktozą i ksylitolem, produkty z fruktozą czy bardzo popularne słodycze bez glutenu.

Już teraz zapoznaj się z całą naszą ofertą i wybierz te słodycze, które z czystym sumieniem możesz włączyć do diety swojej oraz Twoich najbliższych, w tym dzieci. Nie musisz już tracić czasu na szukanie ich w sklepach stacjonarnych – złóż zamówienie online z dostawą pod same drzwi i przekonaj się, że słodkie przyjemności wcale nie muszą mieć negatywnych konsekwencji (a wręcz przeciwnie, czego przykładem będzie czekolada z ksylitolem o wysokiej zawartości kakao).

 

Możliwość komentowania została wyłączona.