Projekt bez tytułu (20)

Żelki bez cukru – dzieci pokochają je za smak, a Ty za skład!

Każdy rodzic wie, jak trudno jest pogodzić preferencje smakowe dziecka z troską o dobry skład i wartości odżywcze produktów. Jest to praktycznie niemożliwe w przypadku klasycznych słodyczy, bazujących na sacharozie, czyli cukrze stołowym. W zdrowej diecie nie ma na nie miejsca, natomiast z drugiej strony trudno byłoby pozbawić pociechę odrobiny przyjemności w postaci smacznych przekąsek. Na szczęście są zdrowe słodycze bez cukru, które kupisz w naszym sklepie internetowym. Jedną z najciekawszych pozycji są żelki bez cukru. Co trzeba o nich wiedzieć i dlaczego warto mieć je w domowej spiżarni?

Dlaczego właśnie żelki?

Nie znamy dziecka, które nie lubiłoby żelków. Ba, nawet wśród osób dorosłych bez problemu znajdziemy wielkich fanów tych słodyczy. Żelki mają w sobie coś takiego, że bardzo chętnie sięgamy po nie w formie popołudniowej przekąski. To takie połączenie cukierków i gumy do żucia. Są słodkie, pyszne, a także mają jeden walor praktyczny – mogą je jeść nawet osoby mające problemy z zębami.

Jeśli Twoje dziecko kocha żelki, to warto wykorzystać ten fakt do wprowadzenia w domu zdrowych nawyków żywieniowych. Zrezygnuj z tradycyjnych produktów dostępnych w każdym sklepie na rzecz żelków bez cukru, które kupisz w sklepie internetowym BartFan.

Dziecko nie będzie grymasić na „dziwny smak”?

Jesteśmy przekonani, że nie i zachęcamy do trzymania nas za słowo. Żelki bez cukru dostępne w stałej ofercie BartFan są produktami bardzo wysokiej jakości, które smakują niemal dokładnie tak samo jak popularne słodycze z sacharozą. Dziecko prawdopodobnie nawet się nie zorientuje, że właśnie podajesz mu smaczne produkty bez cukru – może się jedynie zainteresować innym wyglądem opakowania i samych żelków. Pociecha na pewno od razu zaakceptuje ich smak.

Dlaczego warto zastąpić zwykłe żelki tymi bez cukru?

Powód jest prosty: ponieważ żelki bez cukru stanowią o wiele zdrowszą przekąskę tak dla dziecka, jak i dla osób dorosłych. Nie ma w tym też żadnej tajemnicy. To efekt wykluczenia z ich składu sacharozy, czyli cukru stołowego.

To cukier w głównej mierze odpowiada za wysoką kaloryczność słodyczy (sprzyja tyciu), zwiększa ryzyko próchnicy zębów oraz podtrzymuje stany zapalne w organizmie. To również przez sacharozę dziecko miewa wieczorami problemy z zasypianiem, wybudza się w nocy, jest nadpobudliwe, a przy tym nagle traci energię i zaczyna być marudne (skutek gwałtownego wyrzutu i równie szybkiego spadku poziomu insuliny).

Żelki bez cukru dostępne w ofercie naszego sklepu internetowego stanowią o wiele zdrowszą przekąskę. Są mniej kaloryczne, bezpieczne dla zębów, dlatego dziecko może po nie sięgać częściej bez negatywnych konsekwencji dietetycznych. Jeśli dbasz o zdrowy jadłospis pociechy, a na pewno tak jest, to możesz z czystym sumieniem włączyć takie żelki do codziennej rutyny żywieniowej dziecka i całej rodziny.

Czy wiesz, że…

żelki bez cukru z oferty sklepu internetowego BartFan są produktami bezglutenowymi i wolnymi od laktozy, dzięki czemu mogą być pysznym składnikiem diety nawet małego alergika?

Wybierz żelki bez cukru dla Twojej rodziny

W BartFan stale uzupełniamy ofertę produktów, aby zapewnić naszym klientom jak największy wybór. Kupisz u nas już m.in. zdrowe cukierki, ale też bardzo popularne czekolady dla cukrzyków. Sporo propozycji przygotowaliśmy również w kategorii żelków.

Twoje dziecko kocha klasyczne żelki miśki? Następnym razem podaj mu produkt z naszego sklepu, w którym zamiast cukru jest o wiele zdrowszy i bezpieczniejszy dla zębów syrop maltitolowy. Dzięki temu udało się również znacząco zmniejszyć wartość energetyczną słodyczy, co jest szczególnie ważne w przypadku dzieci i dorosłych z nadwagą czy tym bardziej zagrożonych otyłością.

Świetnym sposobem na przekonanie dziecka do zdrowych słodyczy bez cukru jest podanie mu naszych Żelfrutów owocowych. Są nie tylko smaczne, ale też mają fantazyjny kształt i atrakcyjne kolory, co powinno zachęcić pociechę do ich spróbowania. Sprawdź również Żelfruty cytrusowe, czyli coś dla fanów cytrusów.

Żelki to oczywiście niejedyna propozycja do domowej spiżarni. Pomyśl też o uzupełnieniu zapasów o np. pyszne produkty bez glutenu czy bardzo popularną wśród naszych klientów czekoladę z ksylitolem.

Możliwość komentowania została wyłączona.