Projekt bez tytułu (92)

Słodycze na prezent? Sprawdź, czym się kierować przy ich wyborze

Na liście prezentowych evergreenów zawsze znajdują się słodycze. Przyjęło się, że wręczamy coś słodkiego bliskiej osobie wtedy, gdy nie mamy czasu wymyślić czegoś bardziej oryginalnego. Wystarczy przecież wejść do pierwszego-lepszego dyskontu i chwycić pudełko np. ptasiego mleczka. Problem z głowy? Tak, jeśli szukasz prezentu tylko na odczepnego. Jeśli jednak chcesz pozytywnie zaskoczyć obdarowaną osobę i pokazać jej, że ten upominek nie jest dziełem przypadku, to tym razem postaw na zupełnie inne słodycze na prezent. Jakie? Mamy dla Ciebie kilka wskazówek.

Wartościowy skład

Prezent z założenia jest rzeczą, której obdarowana osoba pewnie sama sobie nie kupi – a już na pewno nie spontanicznie. Idea jest taka, aby pozytywnie zaskoczyć bliską osobę. Zastanów się, czy osiągniesz ten efekt wręczając jej np. dużą tabliczkę czekolady kupioną w Lidlu lub Biedronce? To mało prawdopodobne.

Zwłaszcza, że miażdżąca większość słodyczy dostępnych w zwykłych sklepach nie grzeszy jakością. Świadczy o tym ich kiepski skład, z dominującą pozycją cukru stołowego, oleju palmowego i innych rzeczy, od których lepiej jest trzymać się z daleka.

Na prezent warto wybrać słodycze o bardzo dobrym składzie, które mogą stanowić wartościową pozycję w diecie niemal każdej osoby – chociażby z uwagi na wysoką zawartość kakao, będącego źródłem licznych witamin, minerałów, przeciwutleniaczy, antyoksydantów czy błonnika pokarmowego.

Postaw na słodycze bez dodatku cukru

Zdrowe słodycze bez cukru to zawsze dobry pomysł prezentowy. Podarowując je przekazujesz komuś bliskiemu przyjemność jedzenia, prostą receptę na poprawę nastroju (takie działanie ma np. czekolada), jednocześnie nie przykładając ręki do problemów zdrowotnych adresata prezentu.

Powszechna opinia, że słodycze to samo zło, jest mocno nieprecyzyjna. Odnosi się wyłącznie do słodyczy produkowanych masowo, zawierających ogromne ilości cukru stołowego. To sacharoza jest głównym czynnikiem ryzyka próchnicy, nadwagi i otyłości, przewlekłego stanu zapalnego w organizmie oraz cukrzycy.

Dlatego szukając słodyczy na prezent warto postawić na te bez dodatku cukru, słodzone naturalnymi, o wiele zdrowszymi słodzikami, na przykład ksylitolem, meltitolem, fruktozą czy stewią. Jest to zarówno coś nieoczywistego, jak i wartościowego, a przy tym smacznego – podkreślmy, że słodycze bez cukru to z reguły produkty bardzo wysokiej jakości, na przykład zawierające dużo kakao (jak w przypadku czekolady).

Bombonierka kupiona na promocji? Daj spokój…

Pewnie, że każdemu z nas zdarzyło się zapomnieć np. o Dniu Matki i w ostatniej chwili wpaść do marketu po bombonierkę. Jeśli jednak zabierasz się za szukanie prezentu z wyprzedzeniem, to pokaż, że naprawdę się do tego przyłożyłeś.

Wysokiej jakości słodycze bez cukru nie są eksponowane w dyskontach, nie kupisz ich na promocji między pomarańczami i papierem toaletowym. To prezent, który świadczy o Twoim zaangażowaniu.

Nasze słodycze bez cukru mogą być wstępem do ważnej rozmowy z bliską osobą

Jest jeszcze jeden dobry powód, aby tym razem zamiast standardowej bombonierki obdarować kogoś bliskiego zdrowymi słodyczami bez cukru. Taki upominek z pewnością będzie dość zaskakujący, co stworzy odpowiednie warunki do krótkiej rozmowy na temat zasad świadomego odżywiania. Możesz przekazać bliskiej osobie ważne informacje dietetyczne, wyjaśnić, dlaczego słodycze bez cukru mogą stanowić bezpieczny i cenny składnik diety, nawet cukrzycowej.

BartFan to renomowany producent słodyczy bez cukru, które jako pierwsi wprowadziliśmy na polski rynek. Od kilkudziesięciu lat dbamy o to, aby dostarczać naszym klientom wysokiej jakości słodycze dla diabetyków i osób będących na diecie redukcyjnej oraz zbilansowanej. Dziś nasza oferta obejmuje wiele produktów z różnych kategorii, w tym czekolady bez cukru, cukierki, ciasteczka, żelki, dżemy, masła orzechowe i inne.

Szukasz słodyczy na prezent? Znajdziesz je w naszym sklepie internetowym, w bardzo dobrej cenie i z gwarancją szybkiej dostawy pod same drzwi. Produkty BartFan to pomysł na prezent dla cukrzyka czy osoby, która odżywia się świadomie, natomiast nie chce rezygnować z przyjemności jedzenia. Sprawdź wszystkie nasze propozycje i np. skompletuj z nich efektowną, pyszną paczkę prezentową.

Możliwość komentowania została wyłączona.