Projekt bez tytułu - 2022-08-01T154040.315

BartFan – producent słodyczy, które możesz jeść bez wyrzutów sumienia

Branża producentów słodyczy od lat jest mocno atakowana za rzekome przykładanie ręki do epidemii otyłości, próchnicy i cukrzycy. To trochę tak, jakby każdego producenta samochodów obwiniać za śmiertelne wypadki drogowe. Faktem jest natomiast, że tradycyjne słodycze słodzone sacharozą (cukrem stołowym) stanowią poważny problem żywieniowy. Dlatego rośnie zainteresowanie ich znacznie zdrowszymi odpowiednikami – słodyczami bez cukru.

BartFan to producent słodyczy pozbawionych dodatku sacharozy, który od lat wprowadza do swojej oferty coraz to nowsze produkty, uwielbiane zarówno przez dorosłych, jak i dzieci. Sprawdź, co warto wiedzieć o nas i naszej filozofii.

Od lat stawiamy na jakość

BartFan to najdłużej działający w Polsce producentów słodyczy bez cukru. Mało tego: przez lata byliśmy jedyną firmą, która wprowadzała takie produkty na rynek. Nasza rodzinna manufaktura słodyczy została założona w 1988 roku w Chorzowie, początkowo pod nazwą BioFan. Mały biznes powoli raczkował, a dziś – dzięki konsekwencji w wybieraniu wyłącznie najlepszych składników – jesteśmy już rozpoznawalną marką w branży producentów słodkości.

Znaleźliśmy dla siebie niszę, która w momencie jej wyboru nie była jeszcze czymś oczywistym. Moda na zdrowe żywienie narodziła się ledwie kilkanaście lat temu. Co więcej: wciąż wiele osób nie ma pojęcia o istnieniu słodyczy bez cukru.

Naszym celem jest zwiększenie świadomości na temat smacznych, zdrowych zamienników tradycyjnych słodyczy, które niestety nadal bywają kojarzone z np. niesławnymi „wyrobami czekoladopodobnymi”. Nasze produkty nie mają z nimi nic wspólnego.

Naszym celem jest dawanie przyjemności, ale bez konsekwencji zdrowotnych

Mamy alergię na szerzące się mity żywieniowe, bezmyślnie powtarzane przez media czy różnej maści celebrytów. Jeden z nich głosi, że słodycze absolutnie powinny być wykluczone ze zdrowej diety. Rzekomo muszą się od nich trzymać z daleka diabetycy, osoby z nadwagą i otyłością, a najlepiej także dzieci.

To duże uproszczenie, które powoduje, że mnóstwo osób rezygnuje z jakichkolwiek przyjemności żywieniowych lub przechodzi na dietę, która nie jest dla nich wskazana. Tutaj dobrym przykładem będzie lansowana przez celebrytów moda na dietę bezglutenową (zajrzyj do naszego artykułu, w którym obalamy popularne mity na temat produktów bez glutenu) czy właśnie na dietę bezcukrową (szczególnie dzieci potrzebują mnóstwo węglowodanów dla prawidłowego rozwoju).

W BartFan udowadniamy, że jak najbardziej można sobie pozwolić na jedzenie słodyczy – i to nie tylko okazjonalnie. Ważne, aby wybierać je świadomie, wyłącznie spośród produktów pozbawionych dodatku cukru, mających prosty, naturalny skład i szczegółowo opisanych przez producenta pod kątem np. informacji dla diabetyków.

Czy wiesz, że…

BartFan oferuje słodycze, w których zwykły cukier jest zastępowany naturalnymi substancjami słodzącymi: maltitolem, stewią, fruktozą czy ksylitolem?

Znalezienie takich słodyczy w pierwszym-lepszym sklepie stacjonarnym nie jest łatwe, ale od czego mamy Internet? Wejdź do sklepu internetowego BartFan i odkryj dużo dobra dla całej Twojej rodziny!

Wybierz słodycze dla siebie i bliskich

W naszym sklepie internetowym znajdziesz bardzo duży wybór smacznych produktów bez cukru. To nie tylko typowe słodycze, ale także np. pyszne dżemy bez cukru, słodzone naturalną fruktozą lub ksylitolem. Jeśli nie wyobrażasz sobie sobotniego śniadania bez tostów z dżemem, to koniecznie wypróbuj nasze propozycje.

Coś dla siebie znajdą u nas również łasuchy. Co ważne, oferujemy słodycze, które nie są grzeszną przyjemnością – brak dodatku cukru obniża ich kaloryczność oraz indeks glikemiczny, dzięki czemu bez obaw mogą po nie sięgać osoby będące na diecie redukcyjnej, cukrzycy, sportowcy czy osoby stawiające na zdrowe odżywianie. Sprawdź np. nasze czekolady bez cukru, które są hitem sprzedaży sklepu internetowego BartFan.

Warto podkreślić, że oferujemy słodycze bezpieczne dla alergików. Smaczne produkty bez glutenu i laktozy śmiało mogą zagościć w diecie osób wykluczających oba składniki z przyczyn zdrowotnych czy ideologicznych (jak np. weganie).

Jesteśmy przekonani, że znajdziesz w naszej ofercie takie słodycze i inne produkty bez cukru, które przypadną do gustu zarówno Tobie, jak i Twoim najbliższym – włącznie z dziećmi. To dobry moment aby zmienić dotychczasowe nawyki żywieniowe, nie tracąc przy tym przyjemności z jedzenia smacznych przekąsek.

Możliwość komentowania została wyłączona.